Udostępnij
Tweetnij

Facebook z dark mode pojawia się u kolejnych użytkowników

Facebook to kolejna aplikacja, która również otrzyma dark mode. Ciemny motyw zaczyna pojawiać się u kolejnych użytkowników i wygląda na to, że firma rozszerza dostępność tej funkcji. Co nie zmienia faktu, że dark mode nie jest jeszcze ogólnodostępny w aplikacji Facebook. Na tryb ciemny u wszystkich pewnie poczekamy.

Facebook w aplikacji także otrzyma tryb ciemny, czyli dark mode. W zasadzie u wybranych osób pojawiał się on już wcześniej. Jednak nie był ogólnodostępny. Tymczasem taka funkcja zaczyna pojawiać się u kolejnych użytkowników. Dostrzega ją u siebie coraz więcej osób i to jest równoznaczne z tym, że dostępność się zwiększa.

Na poniższych zrzutach ekranowych widać, jak wygląda dark mode w aplikacji Facebook. Ciemny motyw oferuje czarne tła oraz jaśniejsze przyciski i opisy. W przypadku przycisków reakcji nic się nie zmienia. Nadal dostępne są one w tych samych odcieniach co wcześniej. Zobaczcie to sobie na poniższych screenshotach.

Facebook dark mode tryb ciemny motyw aplikacja
fot.: Morariu
Facebook dark mode tryb ciemny motyw aplikacja
fot.: nagesh45

Facebook przygotowuje także dark mode dla WhatsApp

Wiemy, że Facebook szykuje dark mode nie tylko dla głównej aplikacji. Podobne plany ma związku z komunikatorem WhatsApp. Postęp prac jest tu już mocno widoczny. Nie wiadomo jednak, kiedy oba programy otrzymają ciemny motyw. Wiemy tylko, że funkcje są w przygotowaniu, ale konkretnych terminów nie ma.

Facebook początkowo dodał dark mode do komunikatora Messenger. Wiemy jednak, że w tym konkretnym przypadku również to długo trwało. Funkcję wprowadzano, a potem wycofywano. Potem pojawił się sławetny już sposób na aktywację z księżycem. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na więcej informacji.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Twitter (2)

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij