Udostępnij
Tweetnij

Android Auto ponownie dostaje wskaźnik pogody

Android Auto już kiedyś miało wskaźnik pogody, ale wraz z aktualizacją go usunięto. Teraz informacja ta powraca. Pojawia się w górnej części okna i dzięki temu można szybko sprawdzić, jaka w danym miejscu panuje pogoda. Funkcja pojawia się w aktualizacji Android Auto 4.8, ale wygląda na to, że Google włącza ją po stronie serwerów.

Android Auto 4.8 udostępniony niedawno zwiastował, że powróci wskaźnik pogody. Niegdyś był on dostępny, ale Google z czasem się go pozbyło. To nie spodobało się wielu osobom. Na szczęście, opcja powraca i zaczyna się ponownie pojawiać u wybranych użytkowników. Widzą ją jednak nieliczni.

Użytkownicy Android Auto poinformowali o powrocie informacji pogodowych w serwisie Reddit. Jeden z nich udostępnił nawet zdjęcie, które widoczne jest poniżej. Tak, wskaźnik pogody pojawia się w górnej części interfejsu. Ma postać małej ikonki i prezentuje aktualną temperaturę. Niby niewiele, a cieszy. Wcześniej trzeba było interakcji, aby sprawdzić jaka panuje pogoda.

Pogoda w Android Auto 4.8 wskaźnik pogody
fot.: Reddit/PCsector

Wskaźnik pogody w Android Auto na razie u nielicznych

Nowość pojawia się w Android Auto 4.8, ale samo posiadanie aktualnej wersji nie sprawi, że wskaźnik pogody się pojawi. Wygląda na to, że Google dopiero zaczęło go udostępniać. Aktywacja zapewne zachodzi po stronie serwerów firmy. Dlatego na szeroką dostępność tej opcji trzeba będzie poczekać.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Reddit

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij