Udostępnij
Tweetnij

Obiektyw Google zintegrowany z wyszukiwarką obrazów w Chrome

Obiektyw Google doczekał się integracji z przeglądarką Chrome. Funkcja skrywa się na razie pod flagą i jej włączenie sprawia, że pojawia się w wyszukiwarce obrazów. Zastępuje zwykłe wyszukiwanie w Google. Wspomniana flaga występuje we wszystkich wersjach Chrome na Androida. Nie tylko tych poglądowych.

Obiektyw Google doczekał się nowej integracji i tym razem padło na przeglądarkę Chrome na Androida. W ten sposób można podmieć w menu opcję odpowiedzialną za szukanie grafik z Google. Wyszukiwarka obrazów w jej miejscu dostaje opcję z Lens. Funkcja do działania wymaga aktywacji flagą, czyli jest na razie jednym z eksperymentów w aplikacji.

Stosowną flagą, której wartość należy ustawić na Enabled jest #context-menu-search-with-google-lens. W kolejnym kroku trzeba ponownie uruchomić przeglądarkę. To sprawi, że Obiektyw Google pojawi się w opcjach z menu, co widać na załączonym zrzucie ekranowym po prawej stronie. Po lewej stary widok z poprzednią opcją w tym miejscu.

Obiektyw Google chrome Lens wyszukiwarka obrazów Android

Obiektyw Google w wyszukiwarce obrazów z Chrome to nowe możliwości

Pamiętajmy, że Obiektyw Google nie skupia się w trakcie korzystania z wyszukiwarki obrazów na znalezieniu jak najbardziej podobnego zdjęcia czy dosłownie tego samego. Zamiast tego wyświetla więcej grafik, które są podobne. W ten sposób można więc uzyskać w Chrome więcej wyników. Przykład widzicie poniżej w postaci logo Instagramu.

Obiektyw Google chrome Lens wyszukiwarka obrazów Android

Sama aplikacja Lens na urządzeniu nie jest wymagana. Możecie korzystać z tej funkcji w Chrome na Androida niezależnie. Ponadto stosowna flaga nie znajduje się tylko w poglądowych wydaniach przeglądarki. Znajdziecie ja również w stabilnym wydaniu programu.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij