Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play dostanie przełącznik, który pozwoli wyłączyć autoodtwarzanie wideo

Sklep Play niedawno zaczął samoistnie odtwarzać filmy dołączone do opisów aplikacji na Androida. Tymczasem Google zaczęło testować przełącznik, który pozwoli wyłączyć autoodtwarzanie wideo. Nie jest on widoczny u wielu osób. Na razie jest to zamknięty program pilotażowy, ale z czasem funkcja zostanie upubliczniona.

Sklep Play dostał jakiś czas temu autoodtwarzanie wideo, co nie spodobało się wielu użytkownikom. Google nie pozwala na razie tego wyłączyć. Jednak rozpoczęto już testować przełącznik, który to umożliwi. Zaczął on pojawiać się u wybranych użytkowników. Serwis źródłowy uzyskał zrzuty ekranowe, na których mamy okazję to zobaczyć.

Nowy przełącznik widoczny jest poniżej i pojawia się w ustawieniach (zrzut po lewej stronie prezentuje obecny widok, a pozostałe dwa po prawej testowy). Sklep Play ma nową opcję, która umożliwia całkowite autoodtwarzanie wideo. Jest też wybór w postaci ograniczenia do sieci Wi-Fi. To spowoduje, że dane komórkowe w ten sposób nie będą zużywane.

Sklep Play Google android przełącznik autoodtwarzanie wideo

Sklep Play ma przełącznik wyłączający autoodtwarzanie wideo u nielicznych

Jak już wspomnieliśmy, dostęp do nowości ma bardzo mało osób. Możecie spróbować sprawdzić własne ustawienia Sklepu Play i zobaczyć, czy taka opcja się pojawia. Na razie jest to test typu A/B, gdzie Google włącza dostępność po stronie własnych serwerów. Z czasem pewnie taka nowość powinna zostać wprowadzona na szeroką skalę.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródlo: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij