Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google dostanie opcję podnieś, aby rozmawiać

Asystent Google pozwala na uruchomienie konwersacji na kilka sposobów. Tymczasem na smartfonach Pixel 4 pojawia się kolejna metoda. To opcja podnieś, aby rozmawiać. Jej włączenie sprawia, że Asystenta można aktywować po podniesieniu telefonu. Nowość pojawia się w formie testu w aplikacji Google 10.83 beta.

Asystent Google na smartfonach Pixel 4 pozwala na aktywację poprzez komendę Hey Google czy poprzez ściśnięcie dłonią telefonu. Są też ciągłe rozmowy. Nowa jego wersja ostatnio zaczęła także pojawiać się na Pixelach 3. Tymczasem w becie aplikacji z numerem 10.83 dostrzeżono kolejną nowość. To opcja o nazwie podnieś, aby rozmawiać.

Oczywiście, działania nowej funkcji raczej wyjaśniać nie trzeba. Po prostu, Pixel 4 po podniesieniu sprawi, że Asystent Google zostanie uruchomiony i zacznie nasłuchiwać poleceń użytkownika. W opisie widocznym na poniższym zrzucie ekranowym widać, że smartfon powinien zostać zbliżony do twarzy. Na razie opcja jest niedopracowana i nie działa zgodnie z tym opisem. Asystenta można tu aktywować po jakimkolwiek odblokowaniu telefonu.

Asystent Google opcja podnieś aby rozmawiać

Asystent Google wkrótce dostanie nowy strumień aktualności

Google będzie musiało jeszcze popracować nad tym rozwiązaniem. Domyślamy się jednak, że z czasem zostanie to dopieszczone. Asystent w niedługim czasie doczeka się kolejnych nowości. Jedną z nich będzie przeprojektowany strumień aktualności. Wybrani użytkownicy mają już do niego dostęp. Nie jest ich jednak zbyt wielu.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij