Udostępnij
Tweetnij

Nowy Asystent Google z Pixel 4 pojawia się na starszych telefonach

Nowy Asystent Google zadebiutował na smartfonach Pixel 4. Wiadomym jednak było, że z czasem zacznie pojawiać się na starszych telefonach firmy. Tak też się dzieje, bo coraz więcej użytkowników modeli Pixel 3 i 3 XL zgłasza, że nowy Asystent jest już u nich dostępny. Google rozszerza jego dostępność.

Nowy Asystent Google został wprowadzony wraz ze smartfonami Pixel 4, czyli w październiku. Otrzymał bardziej kompaktowy widok i nowe funkcje. Już wcześniej pojawiał się na starszych telefonach, ale odbywało się to w ramach testu typu A/B, czyli był po prostu włączany u wybrańców po stronie serwerów firmy. Teraz wygląda na to, że jest szerzej udostępniany.

Coraz więcej użytkowników smartfonów Pixel 3 i 3 XL raportuje, że nowy Asystent Google jest już u nich dostępny. Jednak na starszych modelach wygląda trochę inaczej. W modelach Pixel 4 ma przezroczyste tło. Natomiast na Pixelach 3 tego efektu nie ma. Jest tylko bardziej kompaktowy widok, ale z jednolitym tłem. Niestety, nie pojawia się nowy strumień aktualizacji, ale ten nie jest obecnie szeroko dostępny. Na razie znajduje się na etapie zamkniętych testów, o czym wspominaliśmy wam jakiś czas temu.

Nowy Asystent Google z Pixel 4 trafia na Pixel 3

Nowy Asystent Google z Pixel 4 w ostatniej becie aplikacji

Użytkownicy, u których pojawia się nowy Asystent wyjaśniają, że korzystają z aktualnej wersji beta aplikacji Google. W stałym wydaniu odświeżony widok zdaje się jeszcze nie pojawiać. Warto dodać, że testy kompaktowego UI rozpoczęły się już kilka miesięcy temu, bo już w lipcu. Na razie nie wiadomo, kiedy zmiany zostaną wprowadzone na stałe u wszystkich.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: 9to5Google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij