Udostępnij
Tweetnij

Google Maps z opcją Twój profil. Można nim zarządzać w aplikacji

Google Maps dostaje nową sekcję Twój profil. W ten sposób można zarządzać własnym kontem programu Lokalni przewodnicy bezpośrednio w aplikacji. Dzięki temu istnieje możliwość zmiany zdjęcia profilowego czy biografii. Nowość włączana jest w aplikacji Mapy Google po stronie serwerów i nie jest widoczna u wszystkich.

Google Maps ma program Lokalni przewodnicy, gdzie użytkownicy mogą wnosić swój wkład do społeczności aplikacji. Do tej pory nie można było jednak zarządzać własnym kontem bezpośrednio w programie. Jedynie sprawdzać przyznane punkty. Teraz to ulega zmianie i pojawia się nowa sekcja o nazwie Twój profil. Zobaczmy, co tu można zrobić.

W mojej aplikacji Google Maps opcja Twój profil jeszcze nie jest widoczna. Na szczęście, mamy zrzuty ekranowe z serwisu źródłowego, gdzie możemy to zobaczyć. Nowy przycisk pojawia się pod sekcją Twój wkład. Dotknięcie opcji powoduje wyświetlenie nowego okna z możliwością edycji konta. Można zmienić biografię, zdjęcie profilowe czy widoczną publicznie nazwę. Można również udać się do sekcji ustawienia. Wszystko to możliwe jest bezpośrednio w aplikacji.

Mapy Google Maps twój profil program lokalni przewodnicy Mapy Google Maps twój profil program lokalni przewodnicy

Twój profil w Google Maps włączany po stronie serwów

Wygląda na to, że Google włącza opcje Twój profil po stronie własnych serwerów. Co ważne, nie trzeba dysponować najnowszą wersją aplikacji Mapy, którą jest wydanie z numerem 10.29.1. Na razie nie wiadomo, kiedy taka nowość pojawi się u wszystkich. Pewnie nie potrwa to zbyt długo.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij