Udostępnij
Tweetnij

Google Maps dostają nowy, pływający pasek

Google Maps ponownie otrzymuje pływający pasek, który już kiedyś w aplikacji był testowany. Wyświetla on w górnej części dostępne kategorie wyszukiwania. Później zniknął, ale wygląda na to, że teraz Mapy Google mogą go dostać niedługo na stałe. Coraz więcej użytkowników widzi go już we własnej aplikacji.

Pływający pasek w Google Maps po raz pierwszy pojawił się już w 2018 roku. Z czasem jednak zniknął, ale teraz zaczyna pojawiać się na nowo, co widzi coraz więcej użytkowników popularnej aplikacji. To oznacza, że firma mogła w końcu zacząć wdrażać go w wersji na Androida na stałe. Choć na razie nie jest to jeszcze pewne.

Google Maps dostaje pływający pasek, który możecie zobaczyć na poniższej animacji. Widać tutaj, że pod okienkiem wyszukiwarki pojawiają się obok siebie przyciski i można je przewijać. Prezentują one poszczególne kategorie wyszukiwania. Są to praca, restauracje, kawiarnie, sklepy spożywcze, atrakcje, hotele, apteki, stacje benzynowe i więcej. Ta ostatnia opcja otwiera okno z dodatkowym wyborem.

Mapy Google Maps pływający pasek kategorie

Nowy pływający pasek w Google Maps nie u wszystkich

U siebie takiej nowości nie widzę, ale pojawia się ona u coraz większej liczby użytkowników Map Google. Zawsze możecie sprawdzić na własnym urządzeniu, jak sytuacja wygląda u was. Jeśli już macie taki pasek, to jesteście w gronie osób z dostępem.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij