Udostępnij
Tweetnij

Zdjęcia Google w zakładce Albumy dostają opcje sortowania

Zdjęcia Google cały czas są ulepszane i otrzymują nowość, która obejmuje zakładkę Albumy. To opcje z zakresu sortowania, które można już znaleźć w aplikacji na urządzenia z Androidem. Jednak nie jest ona jeszcze ogólnodostępna. Zapewne Google dopiero przymierza się do pełnego jej wdrożenia w Zdjęciach.

Zdjęcia Google w postaci aplikacji na urządzenia z systemem Android dostają nowe opcje, które obejmują sortowanie. Nowość pojawia się na zakładce Albumy, ale widzą ją jeszcze nieliczni użytkownicy. Mamy jednak zrzuty ekranowe, które opublikowano na łamach serwisu źródłowego. Rzućmy sobie na nie okiem.

Na poniższych zrzutach ekranowych widać, że zakładka Albumy w Zdjęciach Google wyświetla opcję, gdzie widać, że wybranym widokiem jest Ostatnie zdjęcie. Jednak dotknięcie jej spowoduje wyświetlenie dwóch dodatkowych i są to Ostatnio zmodyfikowane i Tytuł albumu.

Zdjęcia Google Photos zakładka albumy sortowanie

Zdjęcia Google z sortowaniem na zakładce Albumy tylko na Androidzie

Serwis źródłowy wyjaśnia, że nowość pojawia się w aplikacji Zdjęcia Google z numerem 4.28 i 4.29. Dotyczy to wyłącznie programu w wersji na urządzenia z systemem Android. W aplikacji na iOS oraz w przeglądarkowej wersji się nie pojawia. Zapewne jednak z czasem trafi również i tam. Prawdopodobnie na razie jest to jakiś test typu A/B, gdzie gigant z Mountain View testuje nowość, zanim wprowadzi ją u wszystkich użytkowników.

Warto dodać, że niedawno w Zdjęciach Google dodano także nowe opcje dla kadrowania dokumentów. Narzędzia pojawiły się w aplikacji oznaczonej numerem 4.26. Domyślamy się na pełne wdrożenie opcji sortowania w Albumach u wszystkich trochę sobie poczekamy.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: 9to5Google

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij