Udostępnij
Tweetnij

Google Maps dostaje tryb Incognito. Funkcja jest już udostępniana

Google Maps w końcu dostaje u wszystkich tryb Incognito. Funkcja została zapowiedziana wcześniej, a teraz jest udostępniana. Nowy tryb prywatności nie jest jednak jeszcze widoczny u każdego. Wdrożenie nowości potrwa zapewne do kilku dni. Jednak niedługo rozwiązanie powinno pojawić się w Mapach Google na stałe.

Google Maps dostaje tryb Incognito, który u wybranych osób był już dostępny wcześniej. Funkcję zapowiedziano oficjalnie kilka tygodni temu temu. Jednak udostępniono ją tylko wybranym użytkownikom aplikacji. Teraz rozpoczęło się jej wdrażanie i w niedługim czasie taka opcja powinna być u wszystkich.

Jeśli chcecie sprawdzić, czy tryb Incognito jest dostępny w waszej aplikacji Google Maps, to musicie dotknąć swój awatar w prawym górnym narożniku. Nowa opcja pojawia się wśród innych okienku, które po chwili wyskoczy. Możecie to zobaczyć na poniższej animacji.

Mapy Google Maps tryb incognito prywatności jak włączyć kiedy w Android iOS

Tryb Incognito w Google Maps zapewnia prywatność

Korzystając normalnie z Map Google aplikacja zbiera dane i aktywność użytkownika. Włączenie trybu Incognito sprawia, że użytkowania aplikacji odbywa się bez „śledzenia”. Obecnie nowość wdrażana jest na urządzeniach z systemem Android i całkowita dostępność może potrwać do kilku dni. Domyślamy się, że taka funkcja trafi również do aplikacji na sprzęty z iOS.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij