Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 78 dostępny. Co nowego?

Google Chrome 78 to najnowsze wydanie popularnej przeglądarki internetowej, którą udostępniono użytkownikom Windows, macOS i Linuksa. Jeśli zastanawiacie się nad tym, co nowego znajduje się w tej wersji, to pewne nowości są. Ponadto Google w Chrome 78 załatało wiele luk związanych z zabezpieczeniami.

Google Chrome 78 doczekał się stabilnego wydania. Nastąpiło to po kilku tygodniach testów wersji beta. Najnowsza odsłona popularnej przeglądarki internetowej dostępna jest dla użytkowników komputerów z Windows, macOS i Linuksem. Wkrótce będzie udostępniana także na smartfony z Androidem.

Google Chrome 78 wprowadza rozwiązania blisko 40 luk związanych z zabezpieczeniami. Część z błędów oznaczono wysokim stopniem zagrożenia. Szukaczom dziur w tym miesiącu wypłacono łącznie około 36 tysięcy dolarów. Honoraria przyznano w ramach programu Bug Bounty, króry uruchomiono już kilka lat temu.

Google Chrome 78 co nowego nowości nowe funkcje

Co nowego w Google Chrome 78

Oczywiście, załatane luki to nie wszystko. Najnowsze wydanie Google Chrome 78 wprowadza także pewne nowości. Na uwagę zasługują przede wszystkim dodatkowe opcje z zakresu personalizacji nowej karty. Pojawiły się nowe motywy czy więcej kolorów. Udoskonalono także synchronizację pomiędzy komputerem, a przeglądarką mobilną.

Część z nowości ukrywa się za flagami i ma status eksperymentalny. Tak jest m.in. z nowym narzędziem do sprawdzania haseł pod kątem wycieków czy też wymuszaniem dark mode na stronach internetowych.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij