Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google dostanie ciągłe rozmowy także na telefonach

Asystent Google cały czas wzbogacany jest w nowe funkcje i kolejną z nich będą ciągłe rozmowy na smartfonie. To rozwiązanie, które wcześniej wprowadzono w inteligentnych ekranach. Okazuje się jednak, że Google chce dodać taką funkcję dla Asystenta również na telefonach. Taka nowość powinna być blisko.

Asystent Google, który ostatnio dostał dark mode, oferuje ciągłe rozmowy. To funkcja, którą wiosną tego roku udostępniono na inteligentne ekrany. Teraz wygląda na to, że firma przygotowuje się do wprowadzenia podobnego rozwiązania na telefony. Ujawniają nam to zrzuty ekranowe jednego z czytelników Android Police, na których widać nowe opcje.

Ciągłe rozmowy na telefonach sprawią, że Asystent nie będzie musiał być wywoływany komendą Ok Google. Mikrofon po zadanym wcześniej pytaniu nasłuchiwać dalej użytkownika. Następnie reagować na kolejne polecenia. Wygląda jednak na to, że nowa funkcja nie jest jeszcze gotowa do wprowadzenia.

Asystent Google ciągłe rozmowy na telefon z Android

Asystent Google i ciągłe rozmowy na telefonach jeszcze nie działają

Powyższe zrzuty ekranowe ujawniają, że nowy przełącznik pojawia się w ustawieniach funkcji Asystent Google. Jednak jego zmiana nie aktywuje nowej funkcji. Zapewne ciągłe rozmowy nie są jeszcze gotowe do wprowadzenia i na razie jest to jakiś test typu A/B, czyli po stronie serwerów firmy. U większości osób takiej kontrolki nie ma.

Aktualizacja: Część z was zgłasza, że taka opcja juz istnieje. Możliwe, że jesteście w jakimś zamkniętym gronie osób, którym przydzielono dostęp do testów. Niestety, u wszystkich taka opcja nie jest jeszcze dostępna.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij