Udostępnij
Tweetnij

Facebook z dark mode już u wybranych użytkowników

Facebook też otrzyma dark mode, co Mark Zuckerberg zapowiedział kilka miesięcy temu. Okazuje się, że część użytkowników już go widzi i jest to część aktualizacji, która wprowadza nowy interfejs. Jeśli zastanawiacie się, jak włączyć tryb ciemny, to nie jest to takie proste. Facebook udostępnia zmiany po swojej stronie.

Dark mode, czyli tryb ciemny pojawia się w coraz większej liczbie aplikacji. Niedawno dostały go Gmail czy Asystent Google. Wiemy, że otrzyma go także desktopowy Facebook, co zapowiedziano już w trakcie konferencji F8. To część większych zmian, które obejmują nowy interfejs serwisu. Część użytkowników już otrzymuje do nich dostęp i dzieli się w internecie zrzutami ekranowymi. Trwają też prace nad taką funkcję dla aplikacji mobilnej.

Facebook wprowadza dark mode w wersji przeglądarkowej dla osób, które mogą wypróbować nowy interfejs. U nich pojawia się widoczny poniżej komunikat, który pozwala aktywować zmiany. Następnie można włączyć tryb ciemny. Taką modyfikację można też wykonać z poziomu szybkich ustawień. Dostępne są one po kliknięciu na awatar, który znajduje się w górnym prawym narożniku okna.

nowy interfejs Facebook jak włączyć dark mode tryb ciemny motyw nowy interfejs Facebook jak włączyć dark mode tryb ciemny motyw

nowy interfejs Facebook jak włączyć dark mode tryb ciemny motyw
fot.: Kim Santos Hansen

Jak włączyć dark mode w serwisie Facebook

Jak już wspomniałam, możliwe to jest dopiero wtedy, gdy użytkownik otrzyma do wypróbowania nowy interfejs. Wygląda na to, że na razie nie istnieje jeszcze żaden trik, który pozwala włączyć dark mode w inny sposób. Facebook zaczyna jednak wyświetlać komunikaty u coraz większej ilości użytkowników. Możliwe, że w niedługim czasie z nowości będą mogli skorzystać już wszyscy. Nie wiadomo jednak, kiedy to dokładnie nastąpi. Możemy tylko się domyślać, że pewnie w ciągu maksymalnie kilku tygodni.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij