Udostępnij
Tweetnij

Microsoft Store z Windows 10 dostaje nowe kategorie

Microsoft Store to sklep z aplikacjami z Windows 10, który co jakiś czas przechodzi zmiany. Kolejną są nowe kategorie, które pojawiają się u wybranych użytkowników. Na naszych komputerach również je widać. Poza stroną główną teraz wyświetlane są cztery nowe karty, które zastąpiły te dostępne w Windows 10 wcześniej.

Microsoft Store z Windows 10 doczekał się kolejnej zmiany. To nowe kategorie, które pojawią się w górnej części okna Sklepu. Sprawdziliśmy na własnych komputerach i nowość rzeczywiście jest widoczna. Zobaczmy więc, co tak naprawdę uległo zmianie.

Sklep z Windows 10 do tej pory, poza stroną główną, zawierał sekcje z aplikacjami, grami oraz rozszerzeniami dla przeglądarki Edge. Teraz w Microsoft Store są nowe kategorie, które widzicie na załączonym niżej zrzucie ekranowym. Tak, to Gry, Rozrywka, Organizacja zadań i Okazje. Czy te zmiany są na plus? Niekoniecznie, bo mogą wywoływać pewne zamieszanie.

Microsoft store sklep Windiws 10 nowe kategorie

Nowe kategorie z Microsoft Store dla Windows 10 uniemożliwiają prosty dostęp do aplikacji

Zwróćmy uwagę na to, że zniknęła główna kategoria Aplikacje, które była miejscem do wyszukiwania nowych programów. Tak więc bezpośredni dostęp do tej konkretnej funkcji został po prostu utrudniony. Zmiany wprowadza sklep 11910.1001.5.0. Jeśli jeszcze ich nie widzicie, to udajcie się do sekcji aktualizacji, gdzie znajdziecie nową wersję. Po uaktualnieniu Microsoft Store do tej wersji nowe kategorie się pojawią.

Warto dodać, że Windows 10 w przyszłym miesiącu otrzyma aktualizację funkcyjną z numerem 1909. Microsoft nie podał oficjalnej daty udostępnienia, ale wygląda na to, że uaktualnienie pojawi się w ramach najbliższego Patch Tuesday.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Softpedia

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij