Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 78 beta na Androida już może sprawdzić, czy wyciekły hasła

Google Chrome 78 znajduje się obecnie w kanale beta. W tej wersji przeglądarki pojawia się nowe narzędzie, które sprawdzi hasła. Jeśli były one częścią jakiegoś wycieku haseł, to użytkownik zostanie o tym poinformowany. Chrome beta na Androida pozwala skorzystać już z tej opcji, ale trzeba ją aktywować poprzez flagę.

Google Chrome 78 beta dostał nowe narzędzie, które pozwala sprawdzać hasła pod kątem wycieków. Już wcześniej wiedzieliśmy, że taka opcja jest w przygotowaniu i gigant z Mountain View planuje ją zintegrować z przeglądarką. Do tej pory oferowane ono było w postaci dodatkowego rozszerzenia.

W Google Chrome 78 beta opcje ukryto w sekcji eksperymentów. To oznacza, że nowość można włączyć poprzez aktywację odpowiedniej flagi. Jest nią password leak detection. Po włączeniu trzeba uruchomić ponownie przeglądarkę. Potem udać się do jej ustawień i odnaleźć opcję Sprawdź bezpieczeństwo haseł, którą widzicie na załączonym zrzucie ekranowym opublikowanym przez Android Police.

Google Chrome 78 beta Android spraqwdzanie haseł wycieki hasła

Google Chrome 78 beta sprawdzi i poinformuje, gdy hasła wyciekły

Żyjemy w czasach, gdy do wycieków danych logowania dochodzi naprawdę często. Loginy i hasła potrafią wyciekać w postaci milionów rekordów. Jeśli wasze informacje tego typu zostaną zidentyfikowane w jednej z baz, to Google Chrome o tym poinformuje. Następnie powinniście zmienić to hasło. Najlepiej, gdy zrobicie to wszędzie, gdzie do tej pory go używaliście. W przeciwnym wypadku dostęp do waszych danych logowania może wpaść w niepowołane ręce i chyba nie musimy wyjaśniać, jak to może się skończyć. Nowa funkcja w stabilnej wersji Chrome’a pojawi się pewnie w najbliższych tygodniach.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij