Udostępnij
Tweetnij

Google Play też dostanie tryb Incognito i ostrzeże przed podejrzanymi aplikacjami

Google Play otrzyma wkrótce funkcję Incognito, czyli tryb prywatności. Plany związane z implementacją takiej funkcji ujawnia kod źródłowy Sklepu Play. Ponadto Google pracuje nad systemem ostrzeżeń przed aplikacjami, które umożliwiają instalowanie innych programów. Informacji doszukano się w wersji z numerem 17.0.11.

Google Play, który na urządzeniach z systemem Android niedawno dostał nowe, użyteczne opcje, obecnie dostępny jest w wersji z numerem 17.0.11. To właśnie kod źródłowy tej aplikacji został prześwietlony przez XDA-Developers. Tam doszukano się informacji o nadchodzących nowościach, w tym trybu Incognito, czyli prywatności. W przygotowaniu jest także nowy system ostrzeżeń.

Google Play dostanie funkcję Incognito, która niedawno zaczęła pojawiać się także w Mapach. W ten sposób zostanie zapewniony tryb prywatności, a więc nie będą zbierane dane użytkowników. Poniżej zapiski, które ujawniają, że taką opcję będzie można włączyć lub dezaktywować. Spodziewamy się, że podobne mechanizmy będą wkrótce trafiać do kolejnych aplikacji.

Google Play tryb incognito tryb prywatności ostrzeżenia przed aplikacjami Sklep Play

Google Play z trybem Incognito zapewne w niedługim czasie

Domyślamy się, że funkcja Incognito pojawi się w Google Play w bardzo krótkim czasie. Ponadto w wersji 17.0.11 doszukano się czegoś jeszcze. To ostrzeżenia przed tymi aplikacjami, które mogą na telefonach instalować inne oprogramowanie. Nie szukając daleko, właśnie tak dystrybuowany jest Fortnite, bo Epic z racji prowizji nie zdecydowało się na jego wprowadzenie do Sklepu. Taką nowość sugerują poniższe zapiski w kodzie.

Google Play tryb incognito tryb prywatności ostrzeżenia przed aplikacjami Sklep Play

Domyślamy się, że obie nowości zostaną wprowadzone do Sklepu Play w niedługim czasie. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy może to nastąpić. Obecnie trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij