Udostępnij
Tweetnij

Książki Google Play 5.4 wprowadzają dark mode

Książki Google Play 5.4 to nowa aktualizacja popularnej aplikacji na Androida i w niej znajduje się dark mode. Ciemny motyw trafia więc do głównego UI kolejnego programu. W ostatnim czasie wprowadzono tryb ciemny już w naprawdę wielu aplikacjach. Niedawno zaczął nawet pojawiać się także w Google Play.

Książki Google Play 5.4 zostały udostępnione kilka dni temu. Najważniejszą nowością w tej wersji aplikacji na Androida jest dark mode w głównym interfejsie. Oczywiście, mogłoby się wydawać, że tryb ciemny znajduje się tu od dawna. Tak, rzeczywiście można było wyświetlać jasny tekst na ciemny tle. Jednak nie dotyczyło to głównego UI.

Wygląda na to, że Książki Google Play w wersji 5.4 to nie wszystko, co trzeba do szczęścia, aby wyświetlać dark mode. Tutaj ciemny motyw prawdopodobnie włączany jest ponadto po stronie serwerów firmy. Dlatego sama aktualizacja do najnowszej wersji nie powoduje, że pojawia się ciemny motyw. Warto to mieć na uwadze.

Książki Google Play 5.4 dark mode tryb ciemny motyw aktualizacja Android

Książki Google Play 5.4 wspierają systemowy dark mode z Androida 10

Ciemny motyw w aplikacji Książki Google Play obsługuje tak zwany systemowy ciemny motyw z systemu Android 10. To oznacza, że interfejs będzie dopasowywał się automatycznie do preferencji użytkownika i tego, co zostało wybrane w samym telefonie.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij