Udostępnij
Tweetnij

Android Auto Wireless dostępne na smartfonach Samsung Galaxy

Android Auto Wireless do niedawno zgodne było tylko z telefonami Google, jak Pixele i ostatnie Nexusy. Jednak teraz z funkcji mogą korzystać także użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy, w tym modeli S10, S9 i S8. Bezprzewodowe Android Auto otwiera się na inne smartfony. Wykaz zgodnych telefonów znajdziecie w treści.

Bezprzewodowe Android Auto Wireless pozwala na podłączenie telefonu do systemu w aucie bez użycia kabla. Google już ponad rok temu zapowiedziało, że taka funkcja będzie wspierana domyślnie na urządzeniach z Pie lub nowszą wersją oprogramowania. Jednak w rzeczywistości do tej pory ograniczona była do Pixeli oraz modeli Nexus 6P i 5X. Teraz to ulega zmianie i na liście zgodności pojawiły się smartfony Samsung Galaxy.

Android Auto Wireless od teraz zgodne jest ze smartfonami Samsung Galaxy. To oznacza, że użytkownicy wybranych model telefonów nie będą już musieli podłączać kabla. Połączenie będzie można nawiązać drogą bezprzewodową. Poniżej znajdziecie wykaz zgodnych smartfonów.

bezprzewodowe Android Auto Wireless Samsung Galaxy S10 S9 jak włączyć jak to działa Google

Bezprzewodowe Android Auto Wireless na tych smartfonach Samsung Galaxy

  • Samsung Galaxy S10 i S10+
  • Samsung Galaxy S9 i S9+
  • Samsung Galaxy S8 i S8+
  • Samsung Galaxy Note 10 i 10+
  • Samsung Galaxy Note 9
  • Samsung Galaxy Note 8

Widzimy, że na liście zgodności z bezprzewodowym Android Auto Wireless nie ma Galaxy S10e. Wygląda więc na to, że ten model się nie załapał lub jest to niedopatrzenie ze strony Google. Jeśli macie ten telefon i odpowiedni system w samochodzie, to możecie spróbować i zobaczyć, czy działa. Smartfony muszą mieć zainstalowane One UI lub nowsze oprogramowanie Koreańczyków. Natomiast sama aplikacja Android Auto musi być w wersji z numerkiem 4.7 lub wyższym. W przeciwnym wypadku funkcja bezprzewodowa nie będzie oferowana.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij