Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google nie będzie już nagrywać użytkowników bez ich zgody

Asystent Google służy nam pomocą, ale w celu rozwijania funkcji firma z Mountain View nagrywa rozmowy. Te następnie są odsłuchiwane i ma to na celu pomóc w rozwoju sztucznej inteligencji. Teraz Google ogłosiło pewne zmiany, które dotyczą funkcji Asystent i nie tylko. Nagrywanie rozmów ma odbywać się za zgodą użytkownika.

Latem tego roku okazało się, że Google nagrywa rozmowy użytkowników funkcji Asystent. Następnie przekazuje takie pliki zewnętrznym pracownikom, którzy ich odsłuchują i dokonują analiz. Wtedy tłumaczono, że ma to na celu pomóc w rozwijaniu opcji opartych na sztucznej inteligencji. Mimo wszystko, praktyki te zdecydowano się zawiesić i teraz na oficjalnym blogu gigant z Mountain View powrócił z nowymi informacjami na ten temat.

Asystent Google nadal będzie mógł „szpiegować” użytkowników, ale tylko tych, którzy wyrażą na to zgodę. Dobrowolny udział w nagrywaniu rozmów ma być więc opcją, z której użytkownicy rzeczywiście będą mogli skorzystać, gdy tego typu praktyki nie będą im przeszkadzać. Przy okazji dowiadujemy się, że firma szuka dodatkowych rozwiązań na skasowanie tych rozmów, które mogły zostać nagrane przypadkowo, bo nie zostały poprzedzone żadnymi słowami typu „Ok Google”. Ponadto zostanie zredukowana ilość danych głosowych, które są przechwytywane i te zmiany mają zostać wprowadzone przed końcem roku. Firma wyjaśnia, że dotyczy to także Asystenta Google.

Asystent Google kiedy po polsku Danny Play

Nie tylko Asystent Google szpiegował użytkowników

Pamiętajmy, że tego typu praktyk dopuszczają się również inne firmy. Wśród nich są Apple, Microsoft czy Amazon. Ta pierwsza wstrzymała nagrywanie rozmów z własną asystentką, ale wiemy, że mają one wrócić. Po prostu, już z odpowiednimi zmianami dla użytkowników Siri, aby ci nie czuli się pokrzywdzeni.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij