Udostępnij
Tweetnij

Nova Launcher dostaje systemowy dark mode z Androida 10. YouTube też go otrzyma

Nova Launcher to popularny launcher aplikacji, który doczekał się wsparcia dla dark mode z systemu Android 10. Jak dobrze wiemy, Google chce go wprowadzić w aplikacji YouTube. Tam już znajdują się pewne zalążki dla systemowego dark mode. Ujawnia to kod źródłowy YouTube’a 14.38.50, ale nowa opcja i tak jeszcze nie działa.

Nova Launcher to kolejna aplikacja, która dostaje wsparcie dla systemowego dark mode z Androida 10. Na razie taka nowość pojawia się w wersji beta aplikacji, ale z czasem zostanie wprowadzona na stałe. YouTube też dostanie ciemny motyw, co ujawniają nam nowe informacje znalezione w kodzie źródłowym aplikacji.

Nova Laucher beta w ustawieniach dla dark mode ma nową opcję, gdzie można wybrać systemowy motyw. Na tej podstawie aplikacja będzie dostosowywać się do preferencji użytkownika, który wskazał je w systemie Android 10. Widzicie to na poniższych zrzutach ekranowych. Poza tym, w launcherze aplikacji istnieją dodatkowe funkcje z zakresu personalizacji. Można na przykład zmienić kolor tła i wybrać te elementy interfejsu, które mają używać ciemny motyw nie, a które, co z pewnością jest miłym dodatkiem.

Nova Launcher beta systemowy dark mode Android 10 YouTube kiedy ciemny motyw

Nova launcher już wspiera systemowy dark mode, ale YouTube nadal nie

Google nie wyrobiło się na czas z zapewnieniem wsparcia dla dark mode we wszystkich swoich aplikacjach przed premierą systemu Android 10. Nie szukać daleko, główna aplikacja i Asystent, które ciemny motyw dostały dopiero niedawno. YouTube też nie wspiera tego systemowego. Jednak kod źródłowy aplikacji z numerkiem 14.38.50 ujawnia nam kolejne postępy na drodze do zapewnienia obsługi tej funkcji. Ta więc pewnie jest ona blisko.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij