Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google na Androida dostanie zmiany obejmujące sugestie

Asystent Google wraz ze modelami Pixel 4 doczeka się kolejnych zmian w interfejsie. Część z nich już widzieliśmy i teraz dowiadujemy się, że obejmą one również sugestie, a dokładniej ekran, gdzie są wyświetlane. Asystent Google zaoferuje proaktywne sugestie z odświeżonym UI. Testy już się odbywają w wersji na Androida.

Asystent Google dostał ostatnio dark mode i wiemy, że wraz ze smartfonami Pixel 4, które obecnie są w ogniu przecieków, doczeka się zmian. Niedawno wspominaliśmy wam o nowej funkcji w trakcie dzwonienia. Teraz dowiadujemy się, że odbywają się testy na urządzeniach z systemem Android, gdzie zmodyfikowano ekran, gdzie wyświetlane są sugestie.

Asystent Google dostanie nowe proaktywne sugestie, które będą wyświetlane w postaci okręgów w górnej części okna. W ten sposób udało zmieścić cztery elementy, co widzicie na zrzucie ekranowym po prawej stronie. Po lewej, dla porównania, stary widok, gdzie sugestie są tylko dwie i znajdują się w dolnej części. Proponowane zmiany wydają się więc być na plus.

 

Asystent Google android sugestieAsystent Google i jego nowe sugestie widoczne u nielicznych

Na razie jest to jakiś program pilotażowy i dlatego Asystent Google nie wyświetla tych elementów u wszystkich użytkowników Androida, a jedynie u nielicznych. Ponadto tipster, który ma dostęp, stwierdza, że nie ulegają one zmianie i cały czas wyświetlane są te same opcje. Co pewnie z czasem ulegnie zmianie, ale o tym przekonamy się dopiero później. Google chce wprowadzić sporo zmian w Asystencie, które powinny zostać zaprezentowane w trakcie konferencji, gdzie zobaczymy smartfony Pixel 4.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij