Udostępnij
Tweetnij

Google One wprowadza automatyczny backup z telefonów z Androidem

Google One wprowadza ciekawą nowość. Subskrybenci usługi otrzymają automatyczny backup z telefonów pracujących pod kontrolą systemu Android. To oznacza, że kopia zapasowa z danymi ze smartfonów będzie przeprowadzana bez udziału użytkowników. Nowa funkcja została już wdrożona w aktualnej wersji aplikacji Google One App.

Google One otrzymuje nową funkcję, o której wprowadzeniu firma poinformowała na łamach własnych kanałów społecznościowych. To automatyczny backup, czyli kopia zapasowa, która będzie przeprowadzona na urządzeniach z systemem Android. Dzięki temu użytkownicy nie będą musieli sami myśleć o takiej czynności i ich dane zawsze będą bezpieczne. Nawet, gdy telefon zaginie lub ulegnie zniszczeniu. Zawsze będzie je można odtworzyć z chmury.

Google One z telefonów z systemem Android będzie wykonywać backup cyklicznie. Wiemy, że kopia zapasowa przesyłana do chmury będzie zawierała m.in. wiadomości, kontakty, dane aplikacji, MMS-y, zdjęcia oraz pliki z wideo. Co ważne, w przypadku tych ostatnich będzie zachowywana oryginalna jakość i takie dane nie będą kompresowane. Będzie to jednak można zmienić w ustawieniach.

Automatyczny backup w Google One nie wyklucza ręcznej kopii zapasowej

Backup, który będzie tworzony przez Google One automatycznie nie powoduje, że usunięto dotychczasowe opcje z zakresu tworzenia kopii zapasowej. Tą nadal będzie można wykonać w dowolnej chwili. Tutaj nic nie ulega zmianie. Po prostu, automat będzie dbać o to, aby proces był przeprowadzony cyklicznie, aby użytkownicy smartfonów z systemem Android nic nie stracili. Wszak o backupie często się zapomina. Jednak dotychczasowe opcje z zakresu zarządzania miejscem dostępnym w chmurze ciągle będą dostępne.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij