Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome dostanie uniwersalny schowek

Google Chrome 79 wprowadzi uniwersalny schowek. Co ciekawe, można go już aktywować w poglądowej wersji przeglądarki internetowej z kanału Canary. Służy do tego specjalna flaga. Jej włączenie pozwala współdzielić zawartość schowka w Google Chrome na Androida i komputery z systemami Windows oraz macOS.

Google Chrome 79, który obecnie znajduje się w kanale Canary, zawiera ciekawą nowość. To uniwersalny schowek, który działa pomiędzy różnymi platformami. Tak, to oznacza, że skopiujemy tekst lub coś innego na jednym urządzeniu i dostęp do tej zawartości będzie można uzyskać na innym sprzęcie. Funkcja działa na smartfonach z systemem Android oraz komputerami z Windows i macOS.

To funkcja, na którą czekało naprawdę wiele osób. Jeśli już teraz chcecie wypróbować uniwersalny schowek, to będziecie musieli sięgnąć po przeglądarkę z kanału Canary. Tą jest obecnie Google Chrome 79. Stabilne wydanie aplikacji z tym numerkiem ukaże się dopiero za kilka miesięcy, co warto mieć na uwadze. Opcja ukrywa się obecnie pod eksperymentalnymi flagami.

Google Chrome 79 Canary uniwersalny schowek
fot.: XDA-Developers

Uniwersalny schowek z Google Chrome 79 Canary wymaga włączenia flagami

Sama instalacja poglądowej wersji Google Chrome 79 z kanału Canary nie sprawi, że będzie można skorzystać z nowej funkcji. Na razie jest to narzędzie w fazie eksperymentalnej. To oznacza, że uniwersalny schowek wymaga aktywacji kilkoma flagami. Należy włączyć te widoczne poniżej.

  • Enable receiver device to handle shared clipboard feature
  • Enable shared clipboard feature signals to be handled
  • Sync Clipboard Service

Po włączeniu wymienionych flag i ponownym uruchomieniu przeglądarki uniwersalny schowek będzie działać.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij