Udostępnij
Tweetnij

Google Maps z nową opcją Twoje przyjazdy

Google Maps w aktualnej wersji beta z numerkiem 10.24 wprowadza ciekawe nowości. Pierwszą jest nowa sekcja Twoje przejazdy. Przebudowano także ustawienia związane z powiadomieniami. Zmiany pojawiły się na razie w testowej wersji aplikacji Mapy Google, ale zapewne w niedługim czasie zostaną wprowadzone na stałe.

Google Maps 10.24 to aktualna wersja beta popularnej aplikacji. Firma wprowadza tutaj dwie nowości, które dostrzegła redakcja Android Police. Pierwszą jest sekcja Twoje przyjazdy. Drugą przebudowane ustawienia dla powiadomień. Rzućmy sobie na to okiem.

Twoje przyjazdy (po polsku może to nazywać się trochę inaczej) to sekcja, która pojawia się w bocznym menu Google Maps. Dokładnie pod opcją Udostępnianie lokalizacji. Tutaj można znaleźć pobliskie linie transportu publicznego i następnie zaznaczyć je gwiazdką. To sprawia, że użytkownik ma do nich szybki dostęp. Rozwiązanie przyda się w trakcie cyklicznych podróży w to samo miejsce, na przykład do pracy czy szkoły.

Mapy Google Maps 10.24 beta twoje przyjazdy nowa sekcja przebudowane ustawienia Mapy Google Maps 10.24 beta twoje przyjazdy nowa sekcja przebudowane ustawienia

Google Maps z opcją Twoje przyjazdy u nielicznych

Niestety, ta opcja jest na razie eksperymentem. Instalacja aplikacji Google Maps 10.24 beta nie sprawia, że funkcja Twoje przyjazdy pojawia się u wszystkich. Zapewne aktywowana jest po stronie serwerów. Dlatego widzą ją nieliczni użytkownicy. Są też wspomniane, przebudowane ustawienia dla powiadomień, co widzicie poniżej (pierwszy zrzut ekranowy po lewej prezentuje poprzedni wygląd sekcji). Zmieniono nazwy poszczególnych opcji i je przeorganizowano. Jest ich także mniej. Na razie nie wiadomo, kiedy te usprawnienia pojawią się w stałej wersji aplikacji Mapy Google na urządzeniach z systemem Android. Zapewne w niedługim czasie.

Mapy Google Maps 10.24 beta twoje przyjazdy nowa sekcja przebudowane ustawienia

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij