Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google mocniej integruje się z WhatsApp

Asystent Google doczekał się głębszej integracji z WhatsApp. Już wcześniej pozwalał wysyłać wiadomości tekstowe, ale nie umożliwiał rozpoczynania rozmów audio i wideo. Teraz to się zmienia. Google ogłosiło, że Asystent będzie pozwalał nawiązywać połączenia w WhatsApp. Nowość na razie nie jest jeszcze widoczna.

Asystent Google cały czas jest rozwijany. Kolejną nowością, którą otrzyma, to głębsza integracja z aplikacją WhatsApp. Popularny komunikator już wcześniej umożliwiał wysyłanie wiadomości tekstowych z użyciem funkcji giganta z Mountain View. Teraz będą to także rozmowy audio i wideo.

Asystent Google już wcześniej pozwalał na wykonywanie połączeń audio i wideo. Te ostatnie realizowane były w aplikacjach Hangouts oraz Duo. Teraz będzie to możliwe również w jednym z najpopularniejszych komunikatorów. Funkcja będzie pozwalała nawiązać połączenie stosowną komendą. Czymś w stylu „Hej Google, rozmowa wideo WhatApp imię odbiorcy”. Będzie to więc bardzo proste i wygodne.

Nowość na razie nie jest widoczna. Gigant z Mountain View zapewne będzie ją wdrażać w Asystencie etapami, co warto mieć na uwadze. Dlatego na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie taka integracja z WhatsApp pojawi się u wszystkich użytkowników komunikatora. Jedno jest pewne i może to trochę potrwać.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij