Udostępnij
Tweetnij

Google Maps użyje tego głosu, który ma Asystent Google

Asystent Google pozwala zmieniać głos, aby lepiej spersonalizować funkcję. Teraz wykorzysta ją także aplikacja Google Maps w trakcie nawigacji, również z Android Auto. Prowadzony jest już program pilotażowy, gdzie Mapy zapamiętują wybór głosu Asystenta. Następnie używają go w trakcie korzystania z nawigacji.

Asystent Google może mówić różnymi głosami. To zaleta tej funkcji, bo użytkownicy mogą zdecydować o wyborze. Niestety, część aplikacji nie może korzystać z tego ustawienia. Do tej pory dotyczyło to m.in. Google Maps. W trakcie nawigacji mógł pojawiać się inny głos. To ulegnie wkrótce zmianie i dotyczy to także nawigowania z Android Auto.

Prowadzony jest już program pilotażowy, gdzie Mapy zapamiętują głos wybrany w funkcji Asystent Google. Wtedy w trakcie trybu nawigacji nie jest on zmieniany i stara się używać podczas prowadzenia użytkownika do celu tego wybranego. Redaktorzy serwisu źródłowego dostrzegli zmianę w trakcie nawigowania z Android Auto, gdzie niedawno aplikacja Maps dostała także nowe przyciski.

nowe Android Auto 4.3 Boardwalk zmiany aplikacje nowy design głos Asystent Google Maps Mapy

Taka funkcja na razie nie pojawia się u wszystkich, co zresztą serwis źródłowy sprawdził. To oznacza, że na jej wdrożenie trochę jeszcze sobie poczekamy, a obecnie rzeczywiście prowadzony jest tylko jakiś program pilotażowy, gdzie dostęp mają wybrani użytkownicy aplikacji Google Maps. Z czasem opcja pewnie zostanie wdrożona na globalną skalę.

Asystent Google towarzyszy nam coraz częściej. Dobrze więc, że firma z Mountain View wprowadza nawet takie małe, pomniejsze modyfikacje, które pozwalają na wygodniejsze korzystanie. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na wdrożenie nowej opcji u wszystkich.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij