Udostępnij
Tweetnij

Chrome na Androida dostaje awatar konta Google. Pojawia się na nowej karcie

Chrome na Androida doczekał się w tym tygodniu nowej funkcji. To awatar konta Google, który wyświetla się na nowej karcie. Tam w przeglądarce umieszczono skrót, którego dotknięcie spowoduj otworzenie opcji dla synchronizacji i usług Google. Nowość pojawia się w aplikacji Chrome 76 udostępnionej wcześniej w sierpniu.

Chrome na Androida z numerkiem 76 miał premierę wcześniej w tym miesiącu. Przeglądarka doczekała się w tygodniu kolejnej aktualizacji. W niej wprowadzany jest awatar konta Google. Pojawia się on po uruchomieniu nowej karty. Nowy skrót można znaleźć obok licznika z otwartymi stronami.

Wspomniany awatar konta Google widoczny jest poniżej. Chrome na Androida wyświetla go u góry po prawej stronie. Skrót przenosi do sekcji synchronizacji i usług firmy z Mountain View, co widzicie na załączonych poniżej zrzutach ekranowych. Tu następnie można zarządzać synchronizowaną zawartością czy znaleźć opcje dla różnych usług Google.

Chrome na Androida awatar konto Google skrót nowa karta

Chrome na Androida z awatarem konta Google nie u wszystkich

Nowość na razie nie jest widoczna u wszystkich użytkowników Chrome’a 76 na urządzenia z systemem Android. Wygląda na to, że Google włącza ją po stronie własnych serwerów. Dlatego nie pokazuje się u każdego, a sami użytkownicy nie bardzo mogą tutaj cokolwiek zaradzić. Nie mając dostępu możecie jedynie uzbroić się w cierpliwość, aż zostanie on wprowadzony.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij