Udostępnij
Tweetnij

Widżet Spotify w aplikacji na Androida przechodzi na emeryturę

Spotify w aplikacji na urządzeniach z systemem Android miało widżet. Co prawda, może nie była to najpopularniejsza funkcja, ale część osób z niej korzystało. Widżet Spotify w aktualizacją z numerkiem 8.5 przechodzi jednak na emeryturę. Szwedzi wyjaśniają, że nie zamierzają wspierać już tej funkcji Androida.

Widżet Spotify na Androida to funkcja, z której zapewne nie korzystał każdy użytkownik aplikacji Szwedów. Jednak na pewno miał on też pewne grono miłośników. Wszak to wygodny sposób na przełączanie się pomiędzy utworami i pauzowanie lub wznawianie muzyki. Niestety, taka funkcja na urządzeniach z zielonym robotem nie będzie już oferowana.

Wraz z aktualizacją aplikacji z numerkiem 8.5 widżet Spotify staje się bezużyteczny. Co prawda, jeśli go macie na ekranie domowym smartfona z systemem . Android, to nie zniknie po uaktualnieniu. Jednak nie będzie działać. Szwedzi potwierdzili, że rzeczywiście uśmiercają taką funkcję, ale proponują w zamian korzystać z innej.

Widżet Spotify aplikacja Android usunięty
fot.: 9to5Google
Widżet Spotify aplikacja Android usunięty
fot.: 9to5Google

Widżet Spotify do lamusa, ale dostęp do podobnych funkcji w Androidzie jest w innym miejscu

Spotify wyjaśnia, że dostęp do podobnych funkcji na urządzeniach z systemem Android jest z poziomu górnej belki. Wystarczy ściągnąć ekran palcem w dół, gdzie są szybkie ustawienia i tam znajdują się opcje, które oferował widżet. Tu również można pauzować lub wznawiać muzykę. Jest też podgląd okładki albumu czy kontrolki do przełączania się do przodu i tyłu. Tak więc w rzeczywistości widżet Spotify jest funkcją, po której nikt pewnie nie będzie specjalnie płakać.

Przeczytaj także: Facebook Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Reddit, 9to5Google

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij