Udostępnij
Tweetnij

Facebook pracuje nad dark mode dla aplikacji

Facebook w głównej aplikacji nie oferuje jeszcze dark mode, który jest na przykład w Messengerze. Jednak wygląda na to, że wkrótce to się zmieni. Firma już przygotowuje ciemny motyw. Na razie jednak nie jest on jeszcze gotowy i Facebook z pewnością musi go dopracować. Możemy jednak zobaczyć, czego się spodziewać.

Facebook wprowadził dark mode w Messengerze kilka miesięcy temu. Jak dobrze wiemy, w głównej aplikacji takiej funkcji nie ma. Jednak Mark Zuckerberg i spółka przygotowują ciemny motyw dla tego programu. Plany firmy ujawniła Jane Manchun Wong, która w przeszłości zasłynęła z doszukiwania się różnych nowych opcji w aplikacjach mobilnych.

Facebook przygotowuje dark mode dla głównej aplikacji i odpowiednie modyfikacje w kodzie pozwalają już uzyskać dostęp. Jane Manchun Wong udostępniła nawet zrzut ekranowy, który prezentuje ciemny motyw. Widać jednak, że funkcja z pewnością nie jest gotowa do wprowadzenia w danym momencie i wymaga jeszcze dopracowania. W pewnych miejscach pojawiają się jeszcze ciemne napisy na ciemnym tle.

Facebook dark mode w aplikacji kiedy jak włączyć ciemny motyw tryb czarny motyw
fot.: Jane Manchun Wong

Nie wiadomo, kiedy Facebook dostanie dark mode

Trudno powiedzieć, kiedy Facebook otrzyma dark mode. Aplikacja jest dosyć duża i nie wiadomo jeszcze, na jakim etapie znajduję się prace związane z wprowadzeniem czarnego trybu. Pamiętajmy, że może to zająć miesiące.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij