Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome w ramach testów otrzymuje kartę Odkrywaj

Google Chrome dostaje w ramach testów nową sekcję o nazwie Odkrywaj. Pojawia się ona po uruchomieniu przełącznika kart, gdzie możemy zobaczyć otworzone strony internetowe. Po przejściu do nowej sekcji można zobaczyć rekomendowane do przeczytania artykuły. Nowość pojawia się w Google Chrome z kanałów Dev i Canary.

Google Chrome co chwilę w ramach testów otrzymuje różne nowe funkcje. Najnowsza z nich została dostrzeżona w przełączniku kart. Tam pojawia się nowa sekcja Odkrywaj, która została umieszczona w dolnej części interfejsu przeglądarki internetowej po prawej stronie. Tuż obok strony domowej.

Na poniższych zrzutach ekranowych opublikowanych na łamach Android Police widać, że sekcja Odkrywaj pojawia się w przełączniku kart po prawej stronie nad paskiem nawigacji. Dotknięcie nowej kontrolki sprawia, że Google Chrome wyświetli rekomendowane artykuły do przeczytania. Nowość pojawia się na razie tylko we wczesnopoglądowych wydaniach popularnej przeglądarki.

Google Chrome karta Odkrywaj przełącznik kart

Sekcja Odkrywaj w przełączniku kart Google Chrome tylko w kanałach Dev i Canary

Nowa sekcja Odkrywaj dostępna jest po włączeniu w Google Chrome odpowiedniej flagi. Jest nią #enable-two-panes-start-launcher, którą obecnie można znaleźć tylko w przeglądarce w kanałach Dev i Canary. Ponadto musi być wyłączony Duet i aktywowana flaga #enable-tab-grid-layout. Nie wiadomo, czy przełącznik kart aplikacji dostanie taką nowość w stałym wydaniu. O tym przekonamy się z czasem.

Przeczytaj także: Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij