Udostępnij
Tweetnij

Netflix chce zwiększyć jakość wideo na podstawie aktywności

Netflix prowadzi ciekawy program pilotażowy. W jego ramach chce zwiększyć jakość wideo i ma to odbywać się na podstawie aktywności użytkowników. Popularna platforma chce uzyskiwać dostęp do czujników w telefonie. Na tej podstawie Netflix chce sprawdzić, jak może zwiększyć jakość filmów w trakcie ruchu użytkownika.

Netflix wpadł na pomysł, że może zwiększyć jakość wideo w momencie, gdy użytkownicy wykazują jakąś fizyczną aktywność. Na przykład przemieszczają się. Już jakiś czas temu część użytkowników aplikacji na Androida dostrzegło, że program prosi ich o dostęp do czujników telefonu. Przykładowy zrzut ekranowy z takim komunikatem możecie zobaczyć poniżej.

Netflix obecnie prowadzi program pilotażowy, co zresztą potwierdzono w wypowiedzi dla serwisu źródłowego. Ponadto wiadomo, że to tylko test. Obecnie nie ma w planach rozszerzenia dostępności takiej funkcji i dostęp do niej mają nieliczni użytkownicy aplikacji. Firma chce sprawdzić, w jaki dokładnie sposób poprawić jakość wideo w trakcie aktywności.

Netflix na Androida aplikacje jakość wideo aktywność
fot.: Beto on Security

Netflix raczej nie udostępni takiej funkcji szerzej

Nie spodziewajmy się, że taka opcja pojawi się u większej liczby użytkowników. Raczej to, co na podstawie zabranych danych zostanie opracowane. Pewnie firma ma już wystarczającą ilość testerów. Prawdopodobnie łączy się to też w jakiś sposób z nowymi API, które Google zaszyło w systemie Android Q. Na efekty końcowe będziemy musieli poczekać.

Przeczytaj także: Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: The Next Web

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij