Udostępnij
Tweetnij

Kalkulator z Windows 10 dostanie dwie wyczekiwane funkcje

Kalkulator z Windows 10 otrzyma wkrótce nowe funkcje, o które prosili użytkownicy aplikacji. Informacje przekazał jeden z pracowników Microsoftu, Dave Grochocki, który pracuje także nad Notatnikiem. Kalkulator Windows pozwoli na umieszczenie go ponad innymi oknami. Pojawi się również nowy tryb kompaktowy.

Kalkulator z Windows 10 czekają nowe funkcje. Jakiś czas temu Microsoft zdecydował się na przeniesienie projektu do GitHuba. Tam pojawiały się m.in. prośby użytkowników o dodanie funkcji pozwalającej przypiąć jego okna tak, aby wyświetlało się zawsze ponad innymi programami. Taka nowość się pojawi i ogłosił ją jeden z deweloperów firmy z Redmond, Dave Grochocki.

Kalkulator Windows otrzyma możliwość umieszczenia ponad innymi oknami i to sprawi, że będzie zawsze widoczny, a więc nic go nie przesłoni. Taka funkcja pojawiła się w wersji Creators Update, gdzie Microsoft oddał w ręce deweloperów nową opcją. Ta trafiła m.in. do Skype’a. To nie jedyna nowość, bo pojawi się także nowy tryb kompaktowy. Nowe opcje możecie sobie obejrzeć na poniższej animacji, którą Dave Grochocki udostępnił na łamach Twittera.

Kalkulator z Windows 10 z nowościami dopiero za jakiś czas

Na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy Kalkulator Windows otrzyma wymienione wyżej nowości. Pewnie w niedługim czasie. Warto jednak dodać, że zapewne w pierwszej kolejności będą je mogli wypróbować członkowie niejawnego programu beta testów okienek. Dopiero po czasie opcje zostaną wprowadzone do stałej wersji aplikacji i wtedy będą mogli z nich korzystać wszyscy użytkownicy systemu Windows 10.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: Twitter

Dritone

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij