Udostępnij
Tweetnij

Messenger bez Instant Games. Facebook usunie z komunikatora gry

Messenger ma wbudowane gry w ramach platformy Instant Games. Facebook chyba jednak w końcu zrozumiał, że popularny komunikator nie jest miejscem, gdzie użytkownicy aplikacji szukają tego typu rozrywki. Dlatego gry wkrótce znikną z Messengera. Już w przyszłym miesiącu Facebook zablokuje je w komunikatorze na iOS.

Messenger dostał Instant Games w 2016 roku i wtedy w popularnym komunikatorze pojawiły się gry. Niestety, zostaną one usunięte. Pomimo te, że część z nich cieszyła się całkiem dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Zostaną wkrótce przeniesione do karty Facebook Gaming.

Facebook wyjaśnia, że Messenger staje się coraz lżejszy i szybszy. Dlatego też planuje przenieść gry Instant Games do sekcji Gaming. Nie stanie się tak jednak od razu. Przejście planowane jest w kilku etapach. Jeszcze latem tego roku nie będzie można w nie już grać w komunikatorze w wersji na iOS. Dostęp będzie oferowany, ale próba uruchomienia któregokolwiek tytułu spowoduje przeniesienie do głównej aplikacji.

Facebook Messenger gry Instant Games

Facebook Messenger bez Instant Games to dobry ruch

Zmiana w zasadzie cieszy, bo Messenger w momencie, gdy zostanie pozbawiony Instant Games, powinien działać jeszcze szybciej. Zawsze to sporo mniej kodu. Poza tym, Facebook pracuje nad sekcją Gaming już od dłuższego czasu. Nie dziwi więc, że to właśnie tam chce przenieść gry.

Przeczytaj także: Google Maps – triki i sztuczki, które warto znać

źródło

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij