Udostępnij
Tweetnij

Obiektyw Google trafia do narzędzia Grafika. Również w Polsce

Obiektyw Google, czyli funkcja Lens trafia do narzędzia Grafika. W ten sposób będzie można z nowej opcji skorzystać na smartfonach. Zarówno w Grafika Google uruchamianym w przeglądarce internetowej, jak i głównej aplikacji giganta z Mountain View. Obiektyw daje wygodny dostęp do informacji o różnych obiektach.

Obiektyw Google, znany też jako Lens, to funkcja występująca m.in. w aplikacji Zdjęcia. Teraz gigant z Mountain View zdecydował się ją wprowadzić również w narzędziu Grafika. Dziś na oficjalnym blogu firmy poinformowano, że taka nowość pojawia się na smartfonach. Zarówno w głównej aplikacji, jak i przeglądarkach internetowych.

Obiektyw Google służy do wyszukiwania informacji o obiektach. W narzędziu Grafika pojawia się dodatkowy przycisk z Lens. Jego dotknięcie spowoduje wyświetlenie kolorowych kropek. Potem trzeba je tylko dotknąć lub obrysować palcem żądany obiekt. To spowoduje wyświetlenie podobnych obrazów. Na poniższej animacji możecie sobie zobaczyć, jak to dokładnie działa.

Obiektyw Google Lens w Grafika Google

Obiektyw Google w narzędziu Grafika ma ułatwić także kupowanie

Google wierzy, że Obiektyw dostępny w Grafice Google może także ułatwić kupowanie przedmiotów. W ten sposób będzie można szybko znaleźć w internecie informacje o cenie danego produktu i sposobie jego zakupu. Nowa funkcja jest już wdrażana. Jeśli jej jeszcze nie widzicie, to cierpliwości. Wkrótce powinna się pojawić.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij