Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google w połączeniu ze światłami będzie teraz cichszy

Asystent Google doczekał się zmian, które obejmują inteligentne oświetlenie. Gigant z Mountain View postanowił go trochę przyciszyć w trakcie wydawania komend związanych z włączaniem lub wyłączaniem świateł. Od teraz Asystent Google nie będzie po nas powtarzać tych poleceń. Zmiana jest z pewnością na plus.

Asystent Google pozwala na sterowanie inteligentnym oświetleniem, co jest naprawdę wygodnym rozwiązaniem. Na przykład wieczorem, gdy po prostu chcemy zgasić światło bez opuszczania łóżka. Jednak do tej pory funkcja nie była cicha i powtarzała wydawane przez nas polecenia. Teraz to ulegnie zmianie.

Google poinformowało, że wprowadza zmiany w funkcji Asystent, co sprawi, że trochę go przyciszy. W przypadku urządzeń z serii Home i Nest zmodyfikowano reakcje na komendy związane ze sterowaniem inteligentnym oświetleniem. Teraz próba włączenia czy wyłączenia światła zostanie po prostu potwierdzona dźwiękiem i nie będą powtarzane słowa związane z wykonywaną czynnością. Będzie tak jednak, gdy będą spełnione pewne niewielkie wymagania.

Asystent Google będzie cicho w trakcie sterowania inteligentnym oświetleniem, ale nie zawsze

Asystent Google nie będzie powtarzać poleceń, ale tylko wtedy, gdy urządzenia z serii Home i Nest będą znajdować się w tym samym pomieszczeniu, co inteligentna żarówka. Zmiany obejmują nie tylko komendy związane z włączaniem i wyłączaniem światła. Także te dotyczące sterowania żarówkami, jak chociażby zmianą ich jasności. Zmiany są już wprowadzane globalnie i w niedługim czasie mają objąć wszystkich użytkowników Asystenta Google. Pełny rollout może jednak trochę potrwać, co z pewnością warto mieć na uwadze.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij