Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome uzupełnia dane płatności bez Chrome Sync

Google Chrome pozwala na autouzupełnianie danych płatności. Jednak do tej pory możliwe to było poprzez usługę Chrome Sync. Teraz firma postanowiła rozdzielić opcję. W ten sposób dane płatności będą zaciągnę bezpośrednio z informacji przypisanych do konta Google. To duża zmiana, która ułatwi uzupełniać takie pola.

Google Chrome i autouzupełnianie danych płatności to funkcja, która działa od dłuższego czasu. Jej działanie powiązane jednak było z Chrome Sync. To oznacza, że informacje były synchronizowane. Gigant z Mountain View postanowił to nieco zmodyfikować, o czym poinformowano na oficjalnym blogu Chromium.

Google wyjaśnia, że zalogowani na komputerze użytkownicy nie będą musieli włączać Sync w przeglądarce Chrome, aby dane płatności były autouzupełnianie. Informacje zostaną zaciągnięte z konta Google i jedynym wymogiem będzie zalogowanie się w popularnej przeglądarce. Nic więcej nie trzeba będzie robić. To zmiana na plus, która na pewno cieszy.Google Chrome Sync autouzupełnianie dane płatności

 

Tutaj jednak warto zauważyć, że jedno pole trzeba będzie nadal uzupełnić ręcznie. To miejsce dla kodu CVC, który znajduje się na odwrocie karty płatniczej lub kredytowej. W ten sposób będzie można też dodać nową kartę do konta Google. Wtedy zostanie wysłany stosowny e-mail z informacją o przeprowadzeniu takiej operacji.

Przeczytaj takze: Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij