Udostępnij
Tweetnij

Google Maps dostaje nowe funkcje dla transportu publicznego

Google Maps zostało wzbogacone o dwie nowe funkcje powiązane z transportem publicznym. W ten sposób dowiemy się, jakie jest zatłoczenie w środkach komunikacji miejskiej czy też zobaczymy opóźnienia. Nowe opcje dla Google Maps są już udostępniane w aplikacji na urządzenia z systemami Android oraz iOS.

Google Maps doczekało się dwóch nowych funkcji. Już wcześniej dostrzeżono program pilotażowy, a teraz gigant z Mountain View poinformował o wprowadzeniu nowości oficjalnie. Wiążą się one z transportem publicznym. Aplikacja wyświetli informacje o zatłoczeniu i opóźnieniach środków komunikacji miejskiej.

Google Maps wyświetli informacje o opóźnieniach środków komunikacji na terenie około 200 miast na całym świecie. Gigant z Mountain View nie ujawnił tych miejscowości, ale domyślamy się, że są to duże miasta. Wśród nich jest na pewno Tokio, co widać na załączonym niżej zrzucie ekranowym. Informacje o opóźnieniu będą wyświetlane na czerwono i tu będzie można zobaczyć, o ile minut spóźni się dany pojazd. Następnie mamy możliwość zobaczenia, jak wygląda zatłoczenie w poszczególnych środkach komunikacji miejskiej. Są one szacowane na podstawie dostarczonych wcześniej danych, a więc w rzeczywistości mogą nie do końca być prawidłowe.

Mapy Google Maps transport publiczny zatłoczenia opóźnienia

Nowe funkcje dla transportu publicznego w Google Maps na Androidzie i iOS

Nowe opcje wprowadzone do Google Maps mają zacząć pojawiać się już teraz. Zarówno w aplikacji na urządzenia z systemem Android, jak i na iOS. Oczywiście, będzie je można zobaczyć jedynie na terenie tych miast, które są obsługiwane. W pozostałych lokalizacjach takich szczegółów już nie uzyskamy.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij