Udostępnij
Tweetnij

Kalkulator z Windows 10 trafia na iPhone’y i Androida

Kalkulator z Windows 10 trafił na smartfony z systemami Android i iOS. Microsoft udostępnił aplikację w Sklepie Play i TestFlight dla iPhone’ów. Na razie jednak znajduje się ona w wersji poglądowej. To oznacza, że Kalkulator z Windows 10 można przetestować w wersji beta. Za jakiś czas aplikacja powinna zostać udostępniona w finalnej odsłonie.

Kalkulator z Windows 10 dostępny jest w formie przeglądarkowej. Teraz Microsoft zdecydował się udostępnić aplikację także na urządzenia z Androidem i iPhone’y z iOS. Na razie w wersji beta. To oznacza, że nie jest to jeszcze sfinalizowane narzędzie, a odsłona poglądowa. Skąd ją można pobrać?

Jeśli chcecie pobrać Kalkulator z Windows 10 na iPhone’y, to musicie zgłosić się do testów poprzez Testflight. Apple nie umożliwia testowania aplikacji bezpośrednio poprzez App Store. Dlatego użytkownicy sprzętów z iOS muszą to zrobić w taki, a nie inny sposób. Do programu pilotażowego można zapisać się tutaj. W przypadku urządzeń z systemem Android aplikację można pobrać poprzez Sklep Play. Można to zrobić udając się pod ten adres.

Kalkulator z Windows 10 trafia na iPhone’y i Androida dzięki Uno

Przeniesienie aplikacji Kalkulator z Windows 10 na iPhone’y i urządzenia z systemem Android stało się możliwe dzięki platformie Uno. Pozwala ona w prosty sposób dostosować programy komputerowe pod kątem uruchamiania na sprzętach mobilnych, jak chociażby smartfonach. Na razie nie wiadomo, kiedy prace nad aplikacją zostaną sfinalizowane i zostanie ona udostępniona w ostatecznej odsłonie. Pewnie nie wcześniej niż za kilka tygodni. Do tego czasu Microsoft na pewno będzie chciał uzyskać opinie od testerów.

Przeczytaj także: Facebook testuje możliwość ograniczenia widoczności kropki powiadomień

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij