Udostępnij
Tweetnij

Facebook testuje na iOS i Androidzie możliwość ograniczenia kropki powiadomień

Facebook ma czerwoną kropkę powiadomień, która czasami doprowadza użytkowników do szału. Tymczasem rozpoczęto testy nowych opcji, które pozwalają ją wyłączyć. Kropka powiadomień dostanie nowe suwaki, które umożliwią dostosowanie wyświetlanych przez nią informacji w zależności od typu notyfikacji.

Kropka powiadomień w aplikacji Facebook to ta funkcja, z której korzystamy każdego dnia. Czy tego chcemy czy nie, jesteśmy nią wręcz bombardowani. Tymczasem Mark Zuckerberg i spółka doszli do wniosku, że powiadomienia można dostosować. W aplikacji prowadzone są testy nowe funkcji, która pozwala na wyłączenie konkretnych notyfikacji.

Na poniższym zrzucie ekranowym widać, że kropka powiadomień dostała w ustawieniach suwaki, gdzie można dokonać zmian. W ten sposób Facebook pozwala wyłączyć notyfikacje z sekcji Watch, grup czy menu. Testy odbywają się zarówno w aplikacji na urządzenia z iOS, jak i systemem Android. Co jednak ciekawe, wcześniej planowano to rozwiązać inaczej.

Facebook kropka powiadomień iOS Android jak wyłączyć powiadomienia

Facebook kropkę powiadomień chciał usypiać

Facebook rozważał różne możliwości, jak kropka powiadomień może zostać ograniczona. Pod uwagę brano takie opcje, jak drzemka. W ten sposób można by ją było pewnie wyłączać na określony czas. W końcu jednak zdecydowano się na przełączniki, bo te rzekomo będą lepszym rozwiązaniem. Na razie nie wiadomo, kiedy taka funkcja pojawi się w aplikacji na stałe.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: Techcrunch

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij