Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google ma dostać przycisk FAB, a z nim skróty do funkcji

Asystent Google doczeka się wkrótce nowych opcji, co ujawni kod źródłowy aplikacji z numerem 10.12. Tam pojawia się przycisk FAB. Jego dotknięcie wyświetli skróty do funkcji. Ponadto będzie dostęp do historii z klawiatury. Google 10.12 zawiera też informacje o tym, że Asystent otrzyma jakieś nowości w trybie samochodowym.

Asystent Google cały czas się zmienia. Kolejne planowane nowości ujawnia kod źródłowy aplikacji z numerem 10.12, który został prześwietlony przez serwis źródłowy. Najciekawszą nowością jest przycisk FAB, ale nie jedyną. Taka kontrolka da na ekranie dostęp do nowych opcji. Jej dotknięcie wyświetli skróty dla funkcji.

Możecie to zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych. Przycisk FAB Asystent Google otrzyma w prawym dolnym rogu okna. Jego dotknięcie wyświetla trzy opcje. Przykładowe widzicie poniżej. Następnie mamy dostęp do historii słów wpisywanych do sztucznej inteligencji z poziomu klawiatury. Na ekranie zostanie wyświetlonych pięć ostatnich fraz.

Asystent Google 10.12 przycisk FAB skróty do funkcji

Asystent Google dostanie także nowy tryb samochodowy

Jest on już w przygotowaniu od jakiegoś czasu i wiemy, że zostanie wprowadzony latem tego roku. Kod źródłowy aplikacji Google 10.12 ujawnia nam, że funkcja cały czas jest w przygotowywaniu, bo pojawiają się nowe linijki, które powiązane są właśnie bezpośrednio z trybem samochodowym. Niewielkiemu odświeżeniu ulegnie także ikonka Lens.

Pamiętajmy, że nie są to jeszcze nowości ogólnie dostępne. Znaleziono je w Google 10.12, która jest aplikacją w wersji beta. Ponadto część tych funkcji wymaga modyfikacji kodu. Dopiero wtedy zaczynają działać, co warto mieć na uwadze. Stabilny Asystent powinien otrzymać je w niedługim czasie. Zapewne jeszcze latem.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij