Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google zapamięta, gdzie zostało zaparkowane auto

Asystent Google cały czas wzbogacany jest o nowe funkcje. Kolejną nowością jest karta z informacją o tym, gdzie zostało zaparkowane auto. Taka opcja zaczyna już się pojawiać i bazuje na informacjach zaciągniętych z aplikacji Mapy Google. Funkcja nie jest jeszcze widoczna u wszystkich użytkowników Androida.

Asystent Google ciągle się rozwija. W zeszłym tygodniu zaczęła pojawiać się nowa funkcja. To karta z informacją o tym, gdzie zostało zaparkowane auto. Nowość jest wdrażana i zaczyna ją widzieć coraz więcej osób. Jak to dokładnie działa?

Nowa funkcja nie wymaga ze strony użytkownika żadnej interakcji. Jest zautomatyzowana. Asystent po prostu na podstawie lokalizacji jest w stanie powiedzieć, gdzie zostało zaparkowane auto. Wtedy wyświetlana jest karta, którą widzicie poniżej. Bazuje ona na aplikacji Mapy Google.

Asystent Google Maps zaparkowane auto Mapy Google

W tym przypadku lokalizacja może jednak nie być wyświetlana idealnie. Co prawda, dokładność na pewno będzie duża, ale dokładniejsze informacje zostaną wyświetlone w momencie, gdy lokalizacja zaparkowanego auta zostanie wprowadzona ręcznie. Asystent Google w tym przypadku bazuje na tym, gdzie została przerwana jazda i rozpoczęła się piesza wędrówka.

Asystent Google z nową funkcją jeszcze nie u wszystkich

Nowa opcja jest wdrażana, ale nie widzą jej wszyscy użytkownicy. Wygląda na to, że aktywacja odbywa się po stronie serwerów giganta z Mountain View. Nie wiadomo na razie, ile może w przypadku tej konkretnej opcji potrwać pełny rollout.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij