Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome na Androida dostanie nową animację w trakcie przełączania kart

Google Chrome na Androida w niedługim czasie może dostać nową animację, która będzie wyświetlana w momencie przełączania kart. Testy funkcji są już prowadzone. Serwis źródłowy opublikował animację, gdzie możemy zobaczyć, jak to wygląda. Nie wiadomo jednak, kiedy Google Chrome otrzyma taką nowość na stałe.

Google Chrome pozwala przeglądać strony na kartach i jedną z częstszych czynności, które wykonujemy w popularnej przeglądarce, jest ich przełączanie. Akcji towarzyszy animacja, która wkrótce może ulec zmianie. Gigant z Mountain View już prowadzi testy nowej funkcji. Zobaczmy sobie, jak to ma wyglądać.

Widzimy, że przechodząc do sekcji z otwartymi kartami w Google Chrome pojawia się nowa animacja. Widzicie ją poniżej. Okazuje się, że istnieje prosty sposób na jej aktywację. Można to zrobić z użyciem jednej z eksperymentalnych flag.

Google chrome na Androida nowa animacja przełączanie kart

Nowa animacja w Google Chrome po włączeniu flagi

Jeśli podoba wam się nowa animacja w trakcie przełączania kart w Google Chrome, to musicie tylko aktywować flagę o nazwie Enable Tab-to-GTS Animation. Jej wartość trzeba po prostu ustawić na Enabled i następnie ponownie uruchomić przeglądarkę. W momencie przełączania kart będziecie już widzieć nową animację. Na razie dostępna jest ona tylko na urządzeniach z systemem Android. Na iPhone’ach z iOS takiej flagi nie ma.

Nowa animacja na razie znajduje się w przeglądarce Google Chrome w formie eksperymentalnej. Dlatego wymaga aktywacji z uzyciem stosownej flagi. Nie wiemy, jakie plany wiąże z nią na przyszłość gigant z Mountain View. Dlatego też nie wiadomo, kiedy taka nowość miałaby pojawić się w popularnej aplikacji na Androida już na stałe.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij