Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google otrzymały prędkościomierz

Mapy Google doczekały się kolejnej, ciekawej funkcji, którą jest prędkościomierz. Można go znaleźć w trybie nawigacji, gdzie w lewym dolnym rogu pojawia się prędkość jazdy. Nowość jest już widoczna także u polskich użytkowników aplikacji Mapy Google. Jest duże prawdopodobieństwo, że prędkościomierz jest też u was.

Mapy Google doczekały się bardzo użytecznej nowości. Tym razem jest to prędkościomierz, który wyświetla się w oknie aplikacji w trybie nawigacji. Informacje na temat takiej funkcji już wcześniej pojawiły się w kodzie, a teraz gigant z Mountain View zaczął ją wdrażać. Gdzie dokładnie znajduje się prędkość jazdy?

Poniższe zrzuty ekranowe z aplikacji Mapy Google ujawniają, że prędkościomierz znajduje się na dole po lewej stronie. Dokładnie nad paskiem z informacjami o czasie dotarcia do celu. Prędkość jazdy to nie wszystko. Obok można zobaczyć jeszcze wskazówki o ograniczeniach prędkości na drogach.

Mapy Google prędkościomierz p®edkość jazdy nawigacja

Prędkościomierz także w polskiej wersji aplikacji Mapy Google

Mapy Google już dostają nową funkcję, ale tylko na wybranych rynkach. Wśród nich są Stany Zjednoczone, Kanada i część krajów europejskich. U części osób z Polski prędkościomierz również się pojawia. Co prawda, ja u siebie go nie widzę, ale sprawdźcie u siebie, bo może macie więcej szczęścia. Musicie tylko uruchomić tryb nawigacji.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij