Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 75 na Androida dostępny. Co nowego?

Google Chrome 75 na Androida to najnowsza odsłona najpopularniejszej w Polsce przeglądarki na smartfony. W tym wydaniu wprowadzono nowości z zakresu autowypełniania pół z hasłami. Następnie mamy usprawnienia z zakresu obsługi gestów. Nowy Google Chrome na Androida jest już udostępniany poprzez Sklep Play.

Google Chrome 75 na Androida jest już dostępny, jak i również na komputery z Windows, macOS oraz Linuksem. W przypadku mobilnej wersji przeglądarki gigant z Mountain View skupił się przede wszystkim na udoskonaleniach obejmujących obsługę haseł użytkowników. Wprowadzono ulepszenia, które z pewnością przypadną wam do gustu.

Chrome 75 na Androida wprowadza nowości powiązane z hasłami, które zaczerpnięto z desktopowej wersji programu. Przede wszystkim będzie można łatwiej autouzupełniać pola z hasłami, co widać na poniższych zrzutach ekranowych opublikowanych przez serwis 9to5Google. Dotknięcie takiego pola uruchamia okno z listą zapisanych haseł, gdzie można dokonać wyboru. Są też sugestie związane z utworzeniem silnych haseł w trakcie zakładania nowych kont. Zmiany zdecydowanie na plus.

Google chrome 75 Android co nowego

Następnie mamy poprawioną obsługę gestów. Google Chrome 75 wspiera funkcję o nazwie Scroll Snap Stop. Tu jednak wszystko w rękach twórców stron, którzy mogą implementować obsługę dla gestu wyznaczającego pozycję przewijania. Gigant z Mountain View dodał też wsparcie dla Web Share API Level 2.

Google Chrome 75 na Androida już udostępniany

Google Chrome 75 jest już udostępniany na urządzenia z systemem Android poprzez Sklep Play, który ostatnio dostał nowy wygląd. Jeśli jeszcze nie widzicie nowej wersji przeglądarki internetowej, to cierpliwości. Wkrótce powinna pojawić się również u was.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij