Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google pojawia się w aplikacji Wiadomości 4.4, ale nie u wszystkich

Asystent Google zaczyna pojawiać się w kolejnej aplikacji. Tym razem są to Wiadomości 4.4 na urządzenia z systemem Android. Wybrani użytkownicy raportują, że w opcjach sugestii pojawia się Asystent. Włączenie opcji spowoduje, że Wiadomości Google na podstawie wątków będą wyświetlać dodatkowe podpowiedzi.

Asystent Google ma dostać integrację z aplikacją Wiadomości, co wiemy nie od dziś. W kodzie poprzedniej wersji aplikacji pojawiały się nowe wzmianki, które sugerowały zbliżającą się funkcję. Wraz z ostatnią z numerem 4.4 część użytkowników widzi nową opcję, którą w końcu można włączyć. Jak to dokładnie działa?

Wybrani użytkownicy aplikacji Wiadomości 4.4 donoszą, że w opcjach powiązanych z sugestiami pojawia się nowość. To przełącznik o nazwie Sugestie Asystenta. Jego włączenie sprawia, że w wątkach poszczególnych rozmów zaczną pojawiać się propozycje, które zaoferuje Asystent Google. Przykład możecie zobaczyć poniżej.

Asystent Google Wiadomości 4.4

Powyższe zrzuty ekranowe udostępnił użytkownik serwisu Reddit o nicku dirtyraat. Widzimy, że Asystent Google na podstawie treści był tu w stanie zaoferować pobliskie restauracje, które zaoferują posiłek powiązany z konwersacją. Dotknięcie takiego dymku powoduje wyświetlenie ich listy z podstawowymi informacjami. Autor zrzutów ekranowych twierdzi, że taka nowość pojawiła się u niego w aplikacji Wiadomości 4.4.070.

Wiadomości 4.4 z funkcją Asystent Google dla nielicznych

Mając najnowszą wersję aplikacji Wiadomości 4.4 i tak możecie nowej funkcji jeszcze nie widzieć. Asystent Google pojawia się w niej u nielicznych użytkowników. Gigant z Mountain View raczej takiej opcji jeszcze nie udostępnia globalnie i bardziej wygląda to na zamknięty program pilotażowy. Nie wiadomo, kiedy taka funkcja pojawi się u wszystkich.

Zobacz także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródlo: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij