Udostępnij
Tweetnij

Google Gboard ze wsparciem dla Emoji 12 w systemie Android 10

Google Gboard, czyli popularna klawiatura, doczekała się nowej aktualizacji. Ta wprowadza wsparcie dla Emoji 12 w systemie Android 10. Na tym jednak nie koniec nowości. Klawiatura Google Gboard z nową aktualizacją dostaje też możliwość szybkiego wymazywania historii. Jest też udoskonalony schowek oraz preferencje dla odcieni skóry i płci w emoji.

Klawiatura Google Gboard na smartfony z zielonym robotem dostała aktualizację z numerkiem 8.2.9.247053488. Ta wprowadza całkiem sporo nowości. Najważniejszą z nich z pewnością jest wsparcie dla Emoji 12w systemie Android 10. Na tym jednak nie koniec nowości, bo jest ich znacznie więcej. Rzućmy sobie na nie okiem.

Google Gboard z nową aktualizacją wprowadza Emoji 12 z Unicode 12, z którymi możecie zapoznać się tutaj. Jednak należy mieć na uwadze, że dostęp do nich uzyskacie tylko mając zainstalowany system Android 10 beta. W przeciwnym wypadku się nie pojawią. Jest też możliwość ustawienia preferencji dla płci i odcieniu skóry dla emoji.

Google Gboard aktualizacja Emoji 12 Android 10

Nowa klawiatura Google Gboard wprowadza więcej nowości niż tylko Emoji 12 w systemie Android 10

Kolejną nowością jest udoskonalony schowek, gdzie szybko można uzyskać dostęp do kopiowanych treści. Google Gboard pozwala teraz także na importowanie i eksportowanie własnych słów ze słownika. Jest też dłuższe przyciśnięcie, które powoduje wymazanie historii. O jednej nowości jednak nie wspomniano.

Nowa wersja klawiatury Google Gboard wprowadza także nowość, o której w oficjalnym wykazie zmian nic się nie pojawia. To automatyczne dopasowanie paska nawigacyjnego do wybranego motywu. Widzicie to na poniższych zrzutach ekranowych. Aktualizacja jest już udostępniana poprzez Sklep Play. Do pobrania pod poniższym przyciskiem.

Google Gboard aktualizacja Emoji 12 Android 10 pasek nawigacyjny motyw

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z kwietnia

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij