Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 75 beta na Androida wprowadza ulepszony dark mode i inne nowości

Google Chrome 75 beta na urządzenia z systemem Android jest już dostępny. W tej wersji popularnej przeglądarki znajdziemy udoskonalony dark mode. Następnie mamy Web Share API Level 2. Ponadto Chrome 75 wprowadza też pomniejsze modyfikacje i udoskonalenia. Google dodało m.in. Service Workers w menedżerze zadań przeglądarki.

Google Chrome 75 to najbliższe wydanie najpopularniejszej przeglądarki internetowej. Obecnie znajduje się ona w fazie beta, ale za kilka tygodni zostanie udostępniona w stabilnej wersji. W tej odsłonie znajdziemy m.in. udoskonalenia obejmujące dark mode, który wprowadzono na urządzeniach z systemem Android wraz z wydaniem z numerkiem 74. Na tym nie koniec nowości, bo jest ich więcej.

Google Chrome 75 beta rzeczywiście wprowadza pewne poprawki dla dark mode. Widać to dobrze na poniższych zrzutach ekranowych, które udostępnił Android Police. Po prawej stronie jest nowa wersja przeglądarki i widzimy, że w końcu poprawiono tekst na kartach, który jest biały. Wcześniej był czarny, co widać po lewej stronie. Aktywacja trybu ciemnego ciągle wiąże się z koniecznością włączenia odpowiedniej flagi. Zapewne wynika to z faktu, że Android Q, który natywnie będzie wspierać dark mode, zostanie udostępniony w finalnej wersji dopiero w okolicy sierpnia.

Google Chrome 75 beta Android dark modem ciemny motyw co nowego

Google Chrome 75 beta na Androida nie tylko wprowadza ulepszony dark mode

Nowości w Google Chrome 75 beta jest więcej. Przeglądarka wprowadza wsparcie dla Web Share API Level 2. To pozwala na współdzielenie przez strony linków czy tekstu dla aplikacji na Androida. W drugim poziomie mogą to być także obrazy. Dodano także Service Workers w menedżerze zadań przeglądarki. Deweloperzy otrzymali także więcej opcji dla animacji na stronach. Stabilna wersja aplikacji z tym numerem zostanie udostępniona za kilka tygodni.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij