Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google i Siri od Apple najpopularniejszymi asystentami

Asystent Google i Siri od Apple to najpopularniejsi cyfrowi asystenci. Tak wynika z badania, które przeprowadzono w kilku krajach. Na trzecim miejscu uplasowała się Alexa, której mniejsza popularności wynika z faktu, że Amazon wymaga instalacji dodatkowej aplikacji. Cortana Microsoftu cieszy się najmniejszym zainteresowaniem.

Asystent Google i Siri od Apple to bardzo popularne funkcje, po które sięga wielu użytkowników. Badanie, które przeprowadził Microsoft na kilku rynkach wskazuje, że oba asystenci mają udział na poziomie aż 36%. Alexa znajduje się niżej, bo tutaj swój wybór wskazało 25% ankietowanych. To wynika pewnie z faktu, że na smartfonach wymagana jest instalacja dodatkowej aplikacji. Jednak Alexa wiedzie prym w przypadku głośników inteligentnych. Cortana musi zadowolić się ostatnim miejscem.

Cortana ma udział w postaci 19%. To spowodowane jest praktycznie słabą obecnością poza Windows 10. Co prawda, aplikacje na iOS i Androida istnieją, ale użytkownicy raczej po te nie sięgają. Natomiast Asystent Google i Siri znajdują się domyślnie na smartfonach. Stąd łatwo o ich dostępność.

Apple HomePod bez AirPlay 2 i multi-room Siri iOS 12 beta Siri Asystent Google Amazon Alexa Microsoft Cortana

Asystent Google i Siri od Apple są bardzo popularne

Popularność Siri wynika z dużej bazy użytkowników iPhone’ów. Ponadto Apple uruchomiło usługę już kilka lat temu, gdy konkurencja nie miała podobnych rozwiązań. Asystent Google jest stosunkowo młody, ale jego ekspansja na liczne rynki sprawiła, że funkcja szybko zaczęła zdobywać rzeszę użytkowników. Od kilku miesięcy Asystent Google dostępny jest także w Polsce. Nie tylko na urządzeniach z systemem Android, bo również na smartfonach marki Apple. Użytkownicy iPhone’ów w kraju korzystają z tego rozwiązania, gdyż Siri nie mówi po polsku.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij