Udostępnij
Tweetnij

Wiadomości 4.3 ujawniają planowaną integrację z Asystentem Google

Wiadomości 4.3, które są już udostępniane na urządzenia z systemem Android, ujawniają nam plany związane z integracją z funkcją Asystent Google. Prace nad tą integracją prowadzone są od jakiegoś czasu. Kod źródłowy aplikacji Wiadomości 4.3 zawiera nowe informacje. Również związane z RCS czy zweryfikowanymi SMS-ami.

Wiadomości 4.3 to najnowsza wersja popularnej aplikacji, która jest już udostępniana poprzez Sklep Play. Wiemy nie od dziś, że Asystent Google zostanie z nią wkrótce zintegrowany na urządzeniach z systemem Android. Kod źródłowy ujawnia nam nowe szczegóły na ten temat. Zobaczmy, czego się dowiadujemy.

Asystent Google w aplikacji Wiadomości ma pojawić się nie pod taką nazwą, a dokładnie jako Podpowiedzi Asystenta. Gigant z Mountain View postanowił zmienić tę nazwę i wygląda na to, że miał ku temu powód. Pierwsze wzmianki na ten temat pojawiły się już w aplikacji z numerem 4.1. Teraz widzimy, że cały czas prowadzone są kolejne działania.

Asystent Google Wiadomości 4.3 aplikacje Android

Wiadomości 4.3 ujawniają nie tylko plany związane z funkcją Asystent Google

Kod źródłowy Wiadomości 4.3 zawiera także inne informacje związane z planami Google. Pojawia się sporo wzmianek dla RCS. Są to szczegóły o ustawieniach dla tej funkcji do komunikacji czy status wysłanych. Można też znaleźć zapiski o zweryfikowanych SMS-ach, ale to raczej nowość, która planowana jest z myślą o sektorze biznesowym, a nie dla wszystkich użytkowników.

Wiadomości 4.3 są już udostępniane poprzez Sklep Play. Oczywiście, może być tak, że na waszym urządzeniu z systemem Android aktualizacji jeszcze nie ma. Wtedy trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać. Alternatywnie można zainstalować aplikację z pliku APK, ale to polecamy tylko bardziej zaawansowanym użytkownikom.

Zobacz także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij