Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 74 na Androida do pobrania. Co nowego?

Google Chrome 74 doczekał się także stabilnej odsłony na urządzenia z systemem Android. Po tym, jak trafił na desktopy. W tym wydaniu przeglądarki pojawiają się ciekawe nowości. W tym tłumacz w menu czy nowe opcje dla skrótów UR na pasku adresu. Google już udostępnia Chrome 74 na Androida poprzez Sklep Play.

Google Chrome 74 najpierw zadebiutował na desktopach, gdzie w Windows 10 wprowadzono wsparcie dla dark mode. Teraz przeglądarka w tej wersji trafia także na urządzenia z systemem Android. Co nowego tu znajdziemy? Nowości są i rzućmy sobie na nie okiem.

Google Chrome 74 to m.in. Tłumacz, który pojawia się w menu. Następnie można wybrać dostępne opcje, gdzie jest możliwość zmiany języka i kilka innych funkcji, które widać na poniższych zrzutach ekranowych. Nowością są także nowe opcje dla skrótów URL na pasku adresu. To przyciski szybkiego udostępniania linku i edycji. Co prawda, u części użytkowników to pojawiło się już kilka tygodni temu, ale teraz funkcja jest udostępniana szerzej.

Google Chrome 74 Android co nowego aktualizacja tłumacz Google Chrome 74 Android co nowego aktualizacja tłumacz

Jest też Lite mode, czyli tryb lekki. Nie jest to zupełna nowość, którą wprowadza Google Chrome 74. Gigant z Mountain View po prostu zdecydował się na zmianę nazwy dla funkcji oszczędzania danych. W ten sposób można je zredukować nawet o 60%. Pojawia się też sekcje odpowiedzialna za synchronizację i usługi Google, którą wcześniej wprowadzono w przeglądarce na desktopy.

Google Chrome 74 na Androida już udostępniany

Google Chrome 74 jest już udostępniany poprzez Sklep Play. Jeśli u was aktualizacja nie jest dostępna, to powinniście uzbroić się w cierpliwość i poczekać. Zapewne wkrótce się pojawi. Alternatywnie aplikację można zainstalować z pliku APK, ale to rozwiązanie, które można polecić tylko bardziej zaawansowanym użytkownikom systemu Android.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki u kryte funkcje

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij